SKLEP ZOOLOGICZNY W ALEI FONTANN W SZCZECINIE

Najlepszy w Szczecinie

Zabezpiecz psa i kota przed kleszczami i pchłami.

Dodaj komentarz


Długo czekaliśmy w tym roku na wiosnę, aż w końcu pod koniec kwietnia nieśmiało się pojawiła. Euforii i szczęściu nie było końca. Szturmem ruszyliśmy na długie spacery i roznieciliśmy żar w naszych grillach. Na działkach i podwórkach zapachniało pieczoną karkówką, i nareszcie zrobiło się ciepło. Ale nie oszukujmy się, nie tylko my czekaliśmy na wiosnę, oczekiwały jej także wszystkie żyjątka duże i małe. Kleszcze wygłodniałe po długiej zimie wyszły ze swoich kryjówek i przegrupowały się, aby przypuścić zmasowany atak na nasze pieski i kotki.
Nie oszukujmy się, tak naprawdę nawet w środku miasta nie ma bezpiecznych miejsc. W lasach, na łąkach, na skwerkach i w parkach, w każdej kępce krzaków może czaić się kleszcz, który tylko czeka na swoją ofiarę. Kleszcze przenoszą choroby wirusowe, w tym babeszjozę i boreliozę, które mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego pupila, zwłaszcza że objawy nie są oczywiste i diagnoza najczęściej następuje w zaawansowanym stadium choroby, ale już wtedy zmiany w organizmie zwierzaka mogą być nieodwracalne.
Oprócz kleszczy zagrażają naszym pupilom także pchły, które jak już rozgoszczą się w sierści naszych psów i kotów mnożą się na potęgę powodując nieustanne swędzenie, zagrożenie alergiami skórnymi i innymi chorobami. W odróżnieniu od kleszczy pchły są groźne i aktywne przez cały rok i mogą czekać na swojego żywiciela wszędzie, a zwłaszcza w miejscach przebywania zwierząt nieudomowionych i gospodarskich, czyli w piwnicach, na podwórzach, zagrodach i stajniach.

Tak naprawdę nie da się chronić naszych pupili przed kontaktem z pchłami, kleszczami i innymi krwiopijcami o niecnych zamiarach. Ale nie martwcie się, w naszym sklepie jest dostępna szeroka gama produktów chroniących zwierzaki przed insektami żywiącymi się krwią. Dostępne są preparaty naskórne, spraye, pudry, obroże przeciw insektom i szczypce do usuwania kleszczy.

Serdecznie zapraszamy.

Sklep Zoologiczny w Alei Fontann w Szczecinie wszystkim małym krwiopijcom mówi stanowcze NIE!!!

Oferta na pchły i kleszcze dla psów i kotów

 

Reklamy

Autor: zooszczecin

Najlepszy sklep zoologiczny w Szczecinie, Al. Papieża Jana Pawła II 44, 70-415 Szczecin tel. 660 304 123, kontakt.zoosklep@gmail.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s