SKLEP ZOOLOGICZNY W ALEI FONTANN W SZCZECINIE

Najlepszy w Szczecinie

Pieski, szczotki, odkurzacze… Czyli kilka słów o szczotkowaniu sierści psów.

1 komentarz


Regularne szczotkowanie sierści naszych psów jest bardzo ważne dla ich dobrego samopoczucia i zdrowia. Pozostawione w sierści martwe włosy mogą powodować podrażnienia, a nawet stany zapalne.
Jeśli my nie zadbamy o sierść naszych milusińskich, zrobią to za nas nasze dywany, fotele i kanapy. Jakby nie patrzeć przyjemniejsze jest szczotkowanie naszego pupila niż odkurzanie całego mieszkania. Dzięki pielęgnacji sierści naszych pupili zwiększamy żywotność naszych odkurzaczy 🙂 , masujemy skórę zwiększając jej ukrwienie, wzmacniamy więź i sprawiamy naszym milusińskim dużo przyjemności.
Psy różnie reagują na szczotkowanie, jedne to uwielbiają, inne wpadają w panikę jak tylko zobaczą właściciela majstrującego przy półce ze szczotkami. Najlepiej jest rozpocząć przyzwyczajanie do regularnej pielęgnacji sierści już od szczeniaka. Zawsze przed szczotkowaniem psa należy się z nim pobawić i przygotować smakołyki, aby nagradzać w trakcie czesania. Podczas ustawiania przy czesaniu, podnoszenia, układania na boku i na grzbiecie umacniamy naszą pozycję przewodnika, dzięki czemu pies staje się bardziej posłuszny.
Częstotliwość szczotkowania zależy od stopnia zabrudzenia i rodzaju sierści. Inaczej pracuje się z krótkowłosym psem, a inaczej z długowłosym. Asortyment szczotek i grzebieni dostępny w naszym sklepie jest bardzo szeroki i spełni wszystkie wymagania klientów oraz ich pupili.

Zapraszamy do naszego sklepu, najlepiej ze swoimi pupilami. Pomożemy, doradzimy i zaproponujemy szczotki, grzebienie i inne środki do pielęgnacji sierści. Pogłaskamy, wyczochramy, poczęstujemy smakołykiem Waszych milusińskich i jeśli pozwolicie dołączymy ich zdjęcie do naszej galerii „Nasi milusińscy”.

Dzięki regularnej pielęgnacji sierści Wasze psy i odkurzacze będą wam wdzięczne. 🙂

Szczotki do pielęgnacji psów i kotów

Następny artykuł poświęcimy Furminatorom, produktom które zrewolucjonizowały pielęgnację sierści psów i kotów.

Autor: zooszczecin

Najlepszy sklep zoologiczny w Szczecinie, Al. Papieża Jana Pawła II 44, 70-415 Szczecin tel. 660 304 123, kontakt.zoosklep@gmail.com

One thought on “Pieski, szczotki, odkurzacze… Czyli kilka słów o szczotkowaniu sierści psów.

  1. Z mojego doświadczenia wynika, że szczotkowanie rzeczywiście poprawia samopoczucie psa. Chyba głównie dlatego, że jest to dla niego forma głaskania;) Natomiast statystyczny psiak zrobi wszystko, żeby tylko nie zostać umytym…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s